Artykuły

Naprawa pontonu przy pomocy Płynnego PCV

łatki do pontonu

Ponton jako sprzęt wędkarski posiada wiele zalet. Przede wszystkim jest wygodny w użyciu, nie sprawia trudności w transporcie i przechowywaniu. Jednakże jest jedna niezaprzeczalna wada – podatność na uszkodzenia mechaniczne. Drewniana łódź jest bardziej odporna na uderzenia i zarysowania, a ponton z PCV może poważnie ucierpieć z banalnie prostego powodu jak. np. ostry ułamek w wodzie.

Jeśli przytrafił Ci się taki pech, nie przejmuj się! Możesz łatwo i szybko uratować sytuację. Potrzebne do tego jest Ulow Płynne PCV, czyli PCV w płynnej postaci. Dzięki temu naprawa pontonu z PCV jest znacznie łatwiejsza, niż przy użyciu klasycznego kleju. Zapraszamy do zapoznania się z właściwościami i zastosowaniem naszego produktu.

Nasz produkt został specjalnie opracowany do naprawy przedmiotów z PCV, cordury, eko-skóry, neoprenu, trylaminatu oraz wielu innych materiałów. Kluczowym elementem dla efektywności jest zbieżność masy cząsteczkowej płynnego PCV z masą naprawianych materiałów.

Naprawa pontonu za pomocą płynne PCV się w kilku etapach. Po pierwsze, należy oczyścić powierzchnię uszkodzenia poprzez odtłuszczenie (np. acetonem). Następnie aplikujemy warstwę Ulow Płynne PCV, który jednocześnie stapia górną warstwę materiału, a następnie w wyniku procesów chemicznych tworzy nową, trwałą powierzchnię. Ponowne użycie pontonu jest możliwe po 2-4 godz. od aplikacji. Maksymalną wytrzymałość płynna łatka osiąga po 24 godzinach.
(więcej…)

Zanurzenie w tajemniczym podwodnym świecie wymaga przygotowania i specjalistycznego sprzętu, w przeciwnym razie możesz zapłacić za nieprzestrzeganie jego surowych zasad. Co jeśli twój ulubiony kostium jest uszkodzony, a  nie chcesz anulować zaplanowanego wydarzenia?

Naprawa kombinezonu do nurkowania może być prosta i wygodna w domu. Wiadomo, iż naprawa pianek w usługach specjalistycznych jest dość droga. Czas samej naprawy również zajmie dużo czasu i nie ma pewności, czy wynik końcowy będzie Ci odpowiadał. Z tego powodu lepiej jest samodzielnie naprawić kombinezon i tym samym zaoszczędzić czas i pieniądze.

Jakie rodzaje uszkodzeń na kombinezonach występują najczęściej i jak sobie z nimi radzić

Najczęściej są to zadrapania, nacięcia, nieszczelne szwy i  podarte kawałki tkaniny. Wszystkie te wady można wyeliminować za pomocą specjalistycznych klejów. Jednakże ich podstawową wadą jest to, że na odtworzonej długości tkaniny powstaje spoina, która może zmniejszyć elastyczność, termoregulację, wodoodporność i estetyczny wygląd. Wydaje się, że jest to zbyt dużo wad, prawda?
(więcej…)

Nasza firma Ulow miała ogromny zaszczyt brać udział w tegorocznej jubileuszowej 50-ej edycji targów Boot Dusseldorf w dniach 18-27 stycznia. W tym roku liczba odwiedzających przekroczyła 25 000 osób. Od pół wieku to wydarzenie łączy wielbicieli sportów wodnych z różnych zakątków świata. Poza tym targi znane są z ogromnego asortymentu, który pozwala na wybór sprzętu według dowolnych upodobań i na dowolny budżet od niedużych komfortowych łodzi do efektownych, ogromnych i  luksusowych jachtów.

Podczas tego wspaniałego wydarzenia mieliśmy przyjemność zaprezentować nową generację płynnego PCV – Ulow Płynne PCV. Zostaliśmy cieple powitani przez odwiedzających, zarówno tych, którzy już nas znają jak i tych, którzy spotkali nas po raz pierwszy. Nasze stoisko znajdowało się w hali DIVING dedykowanej dla pasjonatów nurkowania z całego świata. Oczywiście, nie jest to jedyny segment naszej grupy docelowej na tych targach, ponieważ surferzy, skateboardziści i kajakarze również używają sprzętu z neoprenu i PCV, a czasami też pontony z PVC. Chociaż ciągle podbijamy serca klientów, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z naszą produkcją, to tym razem udało nam się mile zaskoczyć również osoby, które już wcześniej poznały innowacyjność płynnego PCV.  Mamy na to kilka argumentów:

(więcej…)

For Fishing Praga 2018

W dniach 15-18 lutego gościliśmy na targach u naszych południowych sąsiadów w Czechach na targach wędkarskich For Fishing. Decyzja o udziale w targach została podjęta na kilka dni przed ich rozpoczęciem, na targach Rybomanii w Poznaniu dzięki rekomendacji i poleceniom naszych czeskich przyjaciół – Martin dziękujemy!

(więcej…)

TOP