Zapewne każdemu wędkarzowi zdarzały się sytuacje, w których uszkodzony sprzęt czy też przebity ponton nie tylko negatywnie wpłynęły na efektywność połowu, ale być może całkowicie uniemożliwiły kontynuowanie połowu. Powodów tego typu uszkodzeń może być wiele: ostry kamień w wodzie czy na brzegu, gryzonie w garażu lub zwykła nieostrożność, a także setki innych czynników, mniej lub bardziej racjonalnych.
Z pewnością większość z nas w takim przypadku zastanawia się nad oddaniem sprzętu w ręce profesjonalistów, gdzie model naprawy jest dość prosty, lecz drogi i czasochłonny: komora pontonu zostaje otwarta, zaklejona od wewnątrz i ponownie złożona. Ze względu na czas i pieniądze, klienci często szukają alternatywnych rozwiązań, z którymi mogliby poradzić sobie samodzielnie. Obecnie w sklepach znajdziemy wiele uniwersalnych produktów, które w rzeczywistości okazują się nieskuteczne lub mogą wręcz zaszkodzić. Dzieje się tak, ponieważ dobry środek powinien być przeznaczony konkretnie do danego rodzaju materiału, nie powinien to być produkt uniwersalny lub adaptowany pod różne rodzaje materiału. Każda struktura charakteryzuje się bowiem innym składem chemicznym o różnych właściwościach wiążących.
Ciekawostka – w 80% przypadków pływanie pontonem kończy się jego zauważalnym lub niewidocznym uszkodzeniem.
Dlaczego poruszamy tak oczywiste dla wędkarzy kwestie? Na europejskim rynku pojawił się innowacyjny produkt którego jakość ułatwia i znacznie przyspiesza proces naprawy szerokiej gamy produktów z PCV, winylu oraz innych materiałów, które często wykorzystywane są do produkcji m.in. pontonów. Ulow Płynne PCV – to substancja opracowana przez ukraińskich specjalistów. Produkt ten jest stworzony dla osób, które nie chcą tracić pieniędzy na kosztowny remont w profesjonalnym salonie, lecz pragną jednocześnie zachować najwyższą jakość swojego sprzętu.
Naprawa pontonu, przy przestrzeganiu kilku podstawowych reguł, stanie się od dziś dziecinnie prosta. Główną zaletą naprawy jest to, że w odróżnieniu od zwykłego kleju, Ulow Płynne PCV nie skleja dwóch powierzchni. Tworzy on bowiem nową powłokę, która poprzez wysoki poziom przyczepności, całkowicie odtwarza materiał.
Po nałożeniu warstwy Płynnego PCV na powierzchnię, ma miejsce chemiczna reakcja, podczas której jedna część komponentów roztapia materiał, a inna część tworzy na niej elastyczną, plastyczną warstwę polimerów. Następie górna warstwa materiału oraz Płynne PCV spajają sie na dobre, dzięki czemu załatane miejsce jest nie tylko hermetyczne, ale i bardziej odporne na kolejne potencjalne uszkodzenia, w porównaniu z obszarem dookoła, który nie jest załatany.
Uwaga! Naprawa pontonu z gumy nie jest możliwa przy użyciu Ulow Liquid PVC, ponieważ ten materiał ma zupełnie inną strukturę i odpowiednio wymagane jest zastosowanie innego sposobu naprawy. To samo dotyczy pontonów z drogiego i trwałego hypalonu, który również nie jest materiałem docelowym dla naszego produktu.